Warsztaty o „talentach Gallupa” dla licealistów „Szkoły w Chmurze”


Ostatnio stanęłam przed wyzwaniem poprowadzenia warsztatów o tzw. talentach Gallupa (kwestionariusz CliftonStrengths) dla licealistów „Szkoły w Chmurze”. Chmura postanowiła wyposażyć swoich „stacjonarnych” maturzystów w możliwość wypełnienia kwestionariusza i pogłębienia wiedzy o talentach – w celu wsparcia młodych ludzi na starcie w kolejny etap życia i edukacji. Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent 🙂

Spotkaliśmy się na 4 godziny zegarowe, aby z wykorzystaniem gier, dyskusji, pracy w parach dowiedzieć się więcej jak można rozumieć i interpretować własne talenty oraz co można z nimi zrobić w praktyce, zwłaszcza jeśli za pasem matura i wybór studiów.

Po warsztacie uczniowie powiedzieli:

„Poznałam siebie trochę bardziej. Warsztat otworzył mi głowę”

„Chcę zaopiekować się swoim talentem „rywalizacja”

„Zrozumiałam swoje talenty i sens robienia kwestionariusza. Przed warsztatem nie rozumiałam do końca o co chodzi”

„Czas mi bardzo szybko minął”

„Widząc swoje wyniki, nie uważałam, że to dobre talenty. Zobaczyłam teraz w sobie coś dobrego”

„Doceniłam siebie”

„Mam cechy (talenty), które uważałam, że ciągnął mnie w dół. Teraz zrozumiałam, że są cenne”

„Gry okazały się być bardzo fajne”

Mi również warsztat z licealistami bardzo się podobał. Fantastycznie było obejrzeć budynek Liceum w Chmurze i poznać uczniów osobiście. Klimat jaki panuje w tej placówce oraz atmosfera w grupie była naprawdę fantastyczna. Jak dobrze, że mamy na mapie Warszawy taką mądrą placówkę 🙂

Mam nadzieję, że więcej liceów wykorzysta pomysł wykorzystania „talentów Gallupa” do wzmocnienia maturzystów – zwłaszcza, że instytut Gallupa opracował specjalną wersję raportu „CliftonStrengths for Students” . Zawiera on wskazówki specjalnie dopasowane do młodych ludzi u progu ważnych decyzji edukacyjnych i zawodowych. Wyniki badania mogą również wesprzeć pracujących z młodymi ludźmi nauczycieli, doradców zawodowych, edukatorów. „Koncentrując się na tym, co uczniowie robią najlepiej, nauczyciele mogą indywidualizować proces uczenia się, wspierać dobre samopoczucie i przygotowywać uczniów do pracy w przyszłym miejscu pracy” – czytamy na stronie instytutu.

Gallupa wykorzystują również coraz częściej uczelnie. Studenci w ramach rozwoju zawodowego czy edukacji w obszarach pracy z ludźmi wykonują badanie Gallupa i poznają swoje mocne strony.

Warto wiedzieć, że Gallup przygotował dwa rodzaje kwestionariuszy:

  • dla dzieci (10 – 16 lat)
  • dla młodzieży i dorosłych, 16+ – i tu możliwe są różne rodzaje raportów, w tym dla studentów
admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *