Kurs budowy i działań na niskim parku linowym 2024

W ramach programu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na 8. edycję niezwykłego kursu dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe, a następnie prowadzić programu z użyciem tej niezwykłej metody. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz. Ten kurs stanowi świetne uzupełnienie warsztatu trenera outdoor.

ZGŁOSZENIA: >>>

Dlaczego warto:

Nauczysz się:

 • jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe (materiały, węzły, techniki, sprzęt)
 • jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach
 • gdzie można wieszać niskie parki linowe
 • z jakich materiałów się je buduje
 • skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie
 • zasad pracy trenerskiej na niskich parkach linowych

Ponadto:

 • poznasz najlepsze standardy budowy, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association
 • weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski oraz innych kursantów/kursantki
 • zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym oraz wiele rodzajów konstrukcji dostosowanych do różnych celów
 • po kursie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje
 • najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody

                                                                                                                                                                                   

Przebieg

Kurs składa się z dwóch części: szkolenia wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody (experiential education). Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu.

Zdjęcia z poprzednich edycji, ciekawe konstrukcje na parku >>>

Termin:

4.09.2023 start g.10:00 – 7.09.2023 koniec ok. g. 17:00

Program: Wprowadzenie do outdoor & experiential education (pedagogiki przygody), wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny (2 części) i teoretyczny.

Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą, ulubioną herbatę, przegryzki, materiały do pisania, ręcznik, zamykany kubek termiczny, lekkie rękawice robocze.

Iwona i Aga w czasie kursu w 2023

Prowadzący – ucz się od najlepszych!

Iwona Pawelec – Pudło – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2013 roku. Właścicielka firmy I.W Outdoor, która realizuje kilkadziesiąt programów z niskim parkiem linowym rocznie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pasjonatka narciarstwa, przyrody i aktywnego spędzania czasu. Ratowniczka GOPR. Przez kilka lat związana z fundacją Pracownia Nauki i Przygody.

Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Czterokrotnie pracowała w roli asystentki trenerów z zagranicy na certyfikowanych kursach ERCA. Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Doktoressa nauk społecznych w dziedzinie edukacji. Popularyzatorka idei i metod experiential education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 600h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).

+ asystent: Adam Sobkowiak – trener outdoor education i instruktor niskich parków linowych od 2022. Od ponad 13 lat pracuje z grupami młodzieży, zaszczepiając w
nich pasję do podróży, sportu i aktywnego wypoczynku. Ma
doświadczenie w pracy z grupami dorosłych oraz
z klientami biznesowymi. Jest również instruktorem wspinaczki i instruktorem-ratownikiem wysokich parków linowych.

Miejsce:

Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami. W pokojach jest pościel, ręczniki zabieramy we własnym zakresie. Przewidujemy 3 posiłki dziennie.

Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego (niestety nie ma opcji wegańskiej, za dopłatą 10 PLN dziennie).

Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę, jest lodówka.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy 

Iwestycja:

Organizacje pozarządowe, publiczne placówki edukacyjne, studenci: 2 400 zł

Przedstawiciele podmiotów gospodarczych, placówki komercyjne: około 2 700 zł

Cena zawiera: materiały szkoleniowe (w tym liny do ćwiczeń, skrypt papierowy z wiedzą teoretyczną i przykłady konstrukcji, liny do ćwiczeń), przystąpienie do egzaminu, zaświadczenie po zdanym egzaminie, pamiątkową koszulkę (dla chętnych).

Cena zakwaterowania:

150 zł / dzień + 10 zł dieta wegetariańska. Płatne osobno, na miejscu, w ośrodku.

Wcześniejszy nocleg (+kolacja i śniadanie): 100 zł.

W odpowiedzi na zgłoszenie, wyślemy fakturę na bezzwrotny zadatek wysokości 500 zł[1] oraz drugą wpłatę. Kolejne płatności możliwe są w ratach.

[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.

Zwrot opłaty:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty (nie dotyczy bezzwrotnego zadatku) w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.

Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl

Uwagi:

– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych

– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>

– Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata

 • Istnieje również możliwość zorganizowania kursu dedykowanego dla grupy zorganizowanej (trwa on wtedy 4 dni). Szczegółowych informacji dotyczących szkoleń z niskim parkiem linowym udziela Aga Leśny (aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, 501 783 923).

Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>

Uczestnicy kursu 2023, Zdjęcie: Andrzej Szypulski
admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *