Jak się rozwijać wykorzystując nie tylko umysł? Zapraszam na warsztaty ZeroOne

„Twoje ciało nie jest tylko taksówką dla Twojego mózgu” powiedział wielki nauczyciel świadomego ruchu, Adam Barley, który w marcu przyjeżdża do Polski.

👉 potrzebujesz świeżego spojrzenia na swoją sytuację, to nad czym aktualnie pracujesz czy przeżywasz?

🌿 czujesz, że brakuje Ci energii, siły czy entuzjazmu, zwłaszcza o tej porze roku?

💚 masz wrażenie, że przemyślałaś/przemyślałeś swoje sprawy tysiąc raz, ale wciąż nie masz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

To normalne! Dzieje się tak dlatego, że żyjemy w kulturze, która na pierwszym miejscu stawia nasz mózg. Jesteśmy atakowani technikami wydajności i podkręcania myślenia. „10 sposobów na lepsze planowanie czasu” „Jak osiągnąć więcej w mniej” „3 rzeczy, które musisz zrobić by przestać prokrastynować” – to są te, chwytliwe nagłówki.

Tymczasem człowiek, to co się w nim dzieje, przeżywa, myśli, to coś znacznie więcej niż mózg. Jest coraz więcej badań pokazujących związek naszego samopoczucia np. z florą jelitową czy hormonami wytwarzanymi dzięki pracy mięśni.

Aby poczuć się w pełni sobą i z tego miejsca szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – potrzebujemy kontaktu z naszą „całością”. Najszybsza droga wiedzie przez ruch ciała, szczególnie w tańcu, połączony z myślami czy uczuciami. Eksperci nazywają to „ucieleśnieniem”.

Gabrielle Roth https://en.wikipedia.org/wiki/Gabrielle_Roth

Jedną z największych nauczycielek i propagatorek tego podejścia, była Gabrielle Roth – amerykańska tancerka, kompozytorka, reżyserka, wizjonerka. Przez niektórych nazywana również uzdrowicielką . W latach siedemdziesiątych stworzyła 5Rytmów® – transformującą praktykę medytacji w ruchu, praktykowaną obecnie na całym świecie. Z jej nauki i „szkoły” 5Rytmów® wyrosły kolejne nurty m.in. Movement Medicine czy Zero One.

Adam Barley był uczniem, Gabrielli Roth przez dekady. Sam mówi o sobie, że od początku czuł, że jego rolą, zadaniem, będzie rozwój i doskonalenie nauk swojej mentorki. Nawiązali niezwykłą relację, a Adam Barley stał się światowej sławy nauczycielem i wielkim ambasadorem 5R. Kilka lat po jej śmierci poczuł, że w praktyce 5Rytmów® czegoś brakuje („Gabrielle nie zdążyła tego dokończyć”) i zaczął eksperymentować, uczyć się, rozwijać, aż w końcu stworzył swoją praktykę, którą nazwał ZeroOne.

ZeroOne mocno czerpie z dorobku Gabrielli Roth ale również zawiera inspiracje innych, wielkich nauczycieli Barleya, m.in. Gabora Maté – lekarza który specjalizuje się w badaniu i leczeniu uzależnień, terapii traumy. Maté znany jest z z propagowania wiedzy i technik pracy, wykorzystujących związek pomiędzy zdrowiem umysłu i ciała.

Adam Barley, źródło: https://www.releaseembodiedarts.org/gallery?lightbox=dataItem-kxn9zvm1

ZeroOne jest praktyką medytacji w ruchu i „ucieleśniania” poprzez swobodny i intuicyjny taniec, głos, pisanie, rozmowy w kręgu. Celem praktyki jest integracja ciała, emocji i umysłu w celu połączenia się z naturalną, witalną mocą, która tkwi w każdym z nas.

Zajęcia zazwyczaj przynoszą radość, uwolnienie napięć, uświadomienie sobie wewnętrznych blokad i wglądy w powody naszych różnych zachowań i reakcji. Niekiedy są okazją do przyjrzenia się i przepracowania trudniejszych emocji.

W czasie zajęć każdy indywidualnie, czasem w parach czy grupach porusza się z muzyką lub w ciszy przy prowadzeniu nauczyciela. Sesje tańca przeplatane są ćwiczeniami konkretnych gestów czy ruchów oraz podsumowywane poprzez rozmowy i/lub pisanie.

Wszystkie aktywności i ćwiczenia są dobrowolne, a osoba uczestnicząca nie jest zobowiązana do podążania za instrukcjami nauczyciela.

ZeroOne jest bardzo przyjemne! Najczęściej po warsztatach ludzie czują się zmęczeni fizycznie, ale naładowani pozytywną energią, radośni, bardziej świadomi swoich zasobów i wyzwań codzienności. Bardziej zaawansowane formy praktyki mogą być leczące i mieć walor terapeutyczny.

Ja praktykuję z Adamem Barleyem ponad 10 lat. Uczestniczyłam w kilku warsztatach weekendowych, dwóch wyjazdach wielodniowych, a obecnie jestem w rocznym kursie zaawansowanym. To jest działanie, które niezwykle rozwija mnie prywatnie i zawodowo. Dlatego wielkim zaszczytem jest dla mnie organizowanie warsztatu Adama Barleya w Warszawie:

23 – 24 marca 2024:

https://app.evenea.pl/event/adambarleyaa/

i otwarty, rozgrzewkowy wieczór poprzedzający warsztat: 22 marca:

https://app.evenea.pl/event/adambarleyaao/

Jeśli:

🔥 lubisz niezobowiązujące interakcje z ludźmi, dobrą muzykę i ruch

☘️ szukasz inspiracji i sposobu na doenergetyzowanie się na wiosnę

✋ chcesz spróbować praktyki z wybitnym nauczycielem z 30letnim doświadczeniem

🐸 szukasz nowych form rozwoju i inspiracji

🏃‍♀️ chcesz poznać osoby, z którymi możesz dzielić wspólne pasje

ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTAT JUŻ DZIŚ!

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *