artykuł o badaniach kompetencji online wyróżniony na platformie EPALE!

Właśnie ukazała się publikacja „Edukacyjne drogowskazy”, w skład której wszedł mój artykuł o badaniach kompetencji on-line. Co ciekawe, inspiracją do artykułu była długa dyskusja na jednej z grup trenerskich na Facebooku, która skłoniła mnie do napisaniu tekstu. Tym razem nie było to pół roku pracy badawczej, kwerenda w bibliotekach. Może być lekko? Może 🙂

„Publikacja „Edukacyjne drogowskazy” zawiera wybór trzydziestu artykułów i wywiadów zamieszczonych na platformie EPALE w 2021 roku. (…)

Dobre praktyki, sprawdzona wiedza i inspirujące rozwiązania, o których można poczytać na platformie EPALE, to swoiste drogowskazy dla edukatorów osób dorosłych – stąd tytuł tegorocznego wydania publikacji. Te wskazówki i refleksje mogą być pomocne w świecie szybkich przemian i wyzwań, przed którymi stoi obecnie edukacja dorosłych. Wybrane teksty dotyczą różnych wątków: warsztatu trenera, rozwoju osobistego i zawodowego, edukacji włączającej, kompetencji cyfrowych i kwestii angażowania w edukacji.

Wśród autorów tekstów i bohaterów wywiadów są m.in. Ambasadorzy EPALE, realizatorzy projektów z zakresu edukacji dorosłych oraz inni użytkownicy platformy zajmujący się różnymi aspektami uczenia się dorosłych – zarówno praktycy, jak i badacze.”

Treść całej publikacji, którą serdecznie polecam, ściągnąć można tutaj:

https://epale.ec.europa.eu/pl/content/najnowsza-publikacja-epale-juz-jest-dostepna-0
admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *