5 powodów dla których DZISIAJ powinniście zgłosić się na konferencję Experiential Educators Europe 2018

Każdy trener ma takie wydarzenie (co najmniej jedno!) na które czeka cały rok. Dla mnie jest to konferencja EEE. Jestem z pasji ambasadorem tej konferencji i szczęśliwie udało mi się zaprosić na nią już kilku przyjaciół z Polski. Naprawdę warto. Oto moje top 5 powodów dlaczego należy to zrobić DZISIAJ:

1

Tylko do 31 stycznia obowiązują ceny early birds (320 euro). Liczba miejsc na konferencji jest limitowana do 100. Warto znaleźć się w tej setce!

2

To jedyna europejska konferencja jaką znam, gdzie większość uczestników to trenerzy z bardzo dużym doświadczeniem. Macie szansę uczestniczyć w warsztatach i rozmowach kuluarowych z osobami, które od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat pracują w nurcie experiential education w różnych sektorach: biznesowym, edukacyjnym czy administracji lokalnej oraz państwowej. Roger Greenaway, Frank Grant, Geoffrey McMullan, Frank Grant, Ralph Kolen, Ammy Kuiper JUŻ są na liście uczestników (a rejestracja ruszyła 8 stycznia…).

3

Wydarzenie ma formę unconference. Oznacza to, że trenerzy sami zgłaszają tematy warsztatów i sami je dla siebie prowadzą. Nie ma nudnych wykładów – jest czysta praktyka. Co ciekawe, można też przed i w trakcie konferencji zgłosić zapotrzebowanie na warsztat np. tworzenie strategii organizacji w realiach VUCA lub metody wspierania wolontariatu – i któryś z trenerów może poprowadzić taki warsztat „na życzenie”. Wy również możecie przejrzeć listę takich tematów przed konferencją i zaoferować warsztat promujący Wasze pomysły.

4

Niektóre warsztaty na konferencji to testy nowych rozwiązań lub metod. Możesz poprosić doświadczonych trenerów, aby wzięli udział w warsztacie na temat nowej dla Ciebie teorii czy wykorzystywanych metod (np. gier) i poprosić ich o rzeczową informację zwrotną a nawet pomoc w udoskonaleniu narzędzia.

5

Ten powód, dla mnie, jest najważniejszy: EEE to wspólnota. Ze względu na wyskoki poziom warsztatów, poruszaną tematykę oraz intensywność doświadczeń, w około konferencji tworzy się wspólnota trenerów, którzy wspierają się również poza konferencją. Komunikację wspiera zamknięte forum na LinkedIn oraz grupa na Facebooku. Raz na jakiś czas organizowane są telekonferencje służące wymianie doświadczeń, analizie trudnych sytuacji czy wsparciu osobistemu. Trenerzy odwiedzają siebie nawzajem w swoich krajach oraz zapraszają do współpracy przy projektach. Raz na jakiś czas organizowane jest oddolnie wydarzenie specjalne. W 2017 była to wyprawa do Tajwanu, w której wzięło udział 15 osób ze społeczności EEE.

?

Ja już się zgłosiłam i planuję być na konferencji. A Wy? Jakie będzie Wasze top 5?

Jeśli jeszcze nie udało mi się przekonać Was do udziału, przeczytajcie moją relację z 2016 i 2017 🙂

ZGŁOSZENIA

…i więcej szczegółów tutaj: http://eeeurope.org/eee-2018/ 

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *